KREŞ BÖLÜMÜ


0-2 yaş kreş dönemi, çocuğun çok hızlı geliştiği bir dönemdir.

0-2 YAŞ KREŞ

Kreşimize kayıt olan 0-2 yaş kreş dönemi çocuklarımıza, uzmanımız tarafından Gelişimsel programlar uygulanır, tüm gelişim basamaklarındaki durumları tespit edilip, velilerimizle paylaşılır. Okula başladıkları ilk hafta, hemşiremiz tarafından boy-kilo ölçümleri, sağlık kontrolleri yapılır, veriler kişisel dosyalarına kaydedilir. Sınıf öğretmenleri tarafından ilk hafta oryantasyon ve gözlem raporu velilerimizle paylaşılır.

Kreşimizde 0-2 yaş kreş grubu için, diğer yaş gruplarından farklı bir beslenme, uyku, oyun ve etkinlik planı hazırlanmaktadır. Özellikle beş duyu ile bilişsel, dilsel, psiko-motor ve sosyal-duygusal gelişim alanlarını geliştirmeye yönelik etkinlikler planlanır. Oyunlar, şarkılar, öz bakım becerilerinin yerleştirilmesine yönelik çalışmalar ve el-göz koordinasyonuna destekleyici çalışmalar eğitim programının temelini oluşturmaktadır.

0-2 yaş kreş eğitim programımız esnek olup, her çocuğa özgü oluşturulan hedef davranışların kazanımlarına yönelik olarak aylık hazırlanır ve velilerimize bülten şeklinde gönderilir
.İNCİ YILDIZ ÇOCUK AKADEMİSİ
TEL: 0216 313 6781